فرم ساز چیست؟

فرم ساز ابزاری است که به شما کمک می‌کند به سادگی بدون درگیر شدن در مباحث طراحی و برنامه نویسی وب بر اساس نیاز و کاربرد خاص فرم ورود اطلاعات طراحی کنید. فرمهایی مانند فرم ثبت سفارش کالا ، فرم ثبت نام ، فرم استخدام و نظایر اینها

ساختار فرم ساز

فرم ساز 4 بخش اصلی دارد :

  1. امکانات طراحی فرم : در فرم ساز قابلیت قرار دادن انواع فیلدهای مختلف از جمله متنی ، رادیویی ، انتخابی ، تاریخ ، ساعت ، لیستهای مرتبط و… وجود دارد ، کاربر به راحتی میتواند شکل چیدمان فرم را بر اساس دلخواه خود مشخص کند ، همچنین تنظیمات متنوعی در خصوص هر فیلد به تفکیک وجود دارد ، از ابعاد و محدودیتهای فیلد تا اجباری و اختیاری بودن آن
  2. تنظیمات عملکردی فرم : تنظیمات متنوعی برای فرم در این بخش وجود دارد ، تعیین سطوح دسترسی کاربران به فرم و اطلاعات ثبت شده ، تنظیمات مربوط به ارسال ایمیل و پیامک در زمان ثبت و یا ویرایش اطلاعات ، پیغامهای نمایش داده شده هنگام ثبت اطلاعات و محدودیتهای ثبت اطلاعات و همچنین امکانات مربوط به پرداخت آنلاین در این قسمت تنظیم می‌شوند.
  3. نمایش اطلاعات ثبت شده و گزارشات مرتبط : اطلاعات ثبت شده در فرم به همراه اطلاعات سیستمی ثبت به صورت لیست نمایش داده میشود و میتوان هر نوع فیلتر جستجویی را در این بخش ایجاد کرد ، آیتمهای نمایش داده شده نیز انتخابی هستند . همچنین امکان ساخت گزارشات نموداری تجمعی بر اساس فیلد دلخواه و با تعیین فیلتر دلخواه به سادگی در این بخش امکان پذیر است .
  4. امکانات اشتراک گذاری فرم : چندین حالت اشتراک گذاری برای فرمهای ساخته شده وجود دارد ، اشتراک لینک فرم ، قرار دادن کد فرم در وب سایت ، همچنین ماژولهای ورد پرس و جوملا نیز در این قسمت وجود دارد .

چرا مشاغل نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) را انتخاب می کنند

CRM بزرگترین بازار نرم افزار در جهان است و به اثبات رسیده است که بهترین دارایی نرم افزاری است که شرکت ها می توانند در آن سرمایه گذاری کنند.
سهولت دسترسی ، هزینه پایین و امکانات متنوع در خصوص ادغام با سایر نرم افزارها موجب شده است بخش اعظمی از این بازار را نرم افزار های CRM روی ابر از آن خود کنند.
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با نظم بخشیدن به چرخه تجارت باعث کم شدن هزینه های شرکت و افزایش بهروری می‌شود. کیفیت خدماتی که در اثر استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری حاصل می‌شود موجب حفظ مشتریان و ترغیب مشتریان جدید می‌شود.

کانال های مختلف ارتباط با مشتری

مشتریان می توانند از رسانه های مختلفی وارد شوند، وب سایت ها ، رسانه های اجتماعی ، تماس های تلفنی ، پیامکها ، ایمیلها وغیره. فقط یک سیستم ارتباطی چند کاناله می تواند آنها را به سمت تجارت شما بکشاند و به شما امکان می دهد تمام گلوگاههای فروش خود را پوشش دهید.

اطلاعات گسترده برای تصمیم گیری

تصمیمات بد از نداشتن اطلاعات کافی و صحیح ناشی می شود. نرم افزار CRM بانکی از اطلاعات مختلف مشتریان ، خدماتی که به آنها داده می‌شود ، پیگیری ها و مکاتبات را در اختیار مدیر قرار میدهد ، ابزارهای گزارش گیری نرم افزار نمودارهای تحلیلی به مدیران جهت تصمیم گیری ارائه می‌دهند.

دریافت پاسخ به ابتدایی ترین سؤالات

از خود بپرسید آیا می‌توانید به ابتدایی ترین سؤالات مانند اینها پاسخ سریع بدهید؟
– تعداد مشتریان من چیست؟ – در سه ماهه قبلی چند مشتری جذب یا از دست داده ایم؟ – ماه گذشته درآمد شرکت چقدر بوده است؟ – چه کسی بیشترین معاملات را انجام داده؟

چه کسب و کارهایی از فرم ساز استفاده می کنند؟

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری را می توان به راحتی تنظیم کرد تا نیازهای خاص هر نوع و اندازه کسب و کار را برآورده کند. شرکت های نوپا ، شرکت های بزرگ و عمودی مانند املاک و مستغلات ، مراقبت های بهداشتی ، بیمه ، حقوقی ، رسانه ها ، رستوران ها ، مسافرت ، بانکی ، مالیاتی ، مشاغل آزاد و غیرانتفاعی همه از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای افزایش فروش خود ، بازاریابی و پشتیبانی مشتری استفاده می کنند.

ویژگی های اصلی فرم ساز آنلاین

مدیریت اطلاعات مشتریان

پایه ای ترین داده ها در CRM مشخصات اصلی هویتهایی است که شرکت شما با آنها تعامل دارد. اطلاعات هویتی و تماس مشتریان ، همکاران ، نمایندگان ، رقبا و … که در گروههای مختلف در نرم افزار CRM ثبت می‌شوند.
هر نوع اطلاعات دیگری که در این سیستم ثبت می‌شود با این مشخصات لینک می شود. به این ترتیب کلیه سوابق مشتریان از قبیل مکاتبات ایمیلی ، پیامکی ، ارتباطات تلفنی ، یادآوری ها ، رویدادها ، فاکتورها ، فروشها ، اطلاعات فرمها ، گردش کارها ، همه و همه در بخش اطلاعات مشتریان قابل مشاهده است.
در نرم افزار CRM امکاناتی برای شخصی سازی این اطلاعات وجود دارد. علاوه بر مشخصه های ثابت مانند نام ، تلفن ، آدرس و … مشخصه های اختصاصی نیز می‌تواند بوسیله کاربر ایجاد شود.

اطلاعات مشتریان

مدیریت فروش

خواسته یک مشتری اگر به خوبی پاسخگویی و پیگیری نشود منتج به نتیجه و فروش موفق نمی شود ، نرم افزار CRM ابزاری است که شما را در طی کردن مسیر فروش هدایت میکند. مدیریت فروش در CRM به شما این امکان را می‌دهد که فروشها را در مراحل مختلف فروش به خوبی تقسیم بندی و پیگیری کنید. با ثبت دلایل فروش ناموفق در این سیستم مدیر می‌تواند عوامل نامطلوب فروش را مدیریت و کاهش دهد. فروشندگان مختلف شما می‌توانند با تعیین هدفهای مشخص در رقابتی سالم میزان فروش شما را افزایش دهند. یکی از گزارشات مفیدی که سیستم مدیریت فروش در CRM به شما میدهد قیف فروش است که نشان می‌دهد نرخ تبدیل مشتریان از مراحل ابتدایی فروش تا مراحل نهایی چه میزان است. میزان ریزش مشتریان در مراحل مختلف نشانگر قدرت و یا ضعف شما در آن مرحله خاص از فروش است .

مدیریت فروش

مدیریت ایمیل و پیامک

یکی از بهترین راههای ارتباط با مشتریان استفاده از ایمیل و پیامک است ، نرم افزار CRM با دارا بودن امکانات مختلف برای مدیریت کردن ایمیل ها و پیامکها شما را در استفاده از نرم افزار های دیگر برای این منظور بی نیاز می‌کند و کلیه ارتباطات شما به صورت یکپارچه در CRM صورت می‌گیرد .
امکان ایجاد قالبهای متنوع ایمیل و پیامک ، امکان ارسال ایمیلها و پیامکها به صورت زمانبدی شده و گروهی ، امکان ارسال ایمیل و پیامک در بخشهای مختلف نرم افزار مثلا در مراحل مختلف گردش کار و یا در هنگام ثبت فرم و پیش فاکتور ، و دهها امکان مرتبط با این بخش در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام موجود است .

گردش کار و اتوماسیون

کارهای تکراری و روتین در شرکتها وقت زیادی را از پرسنل میگیرند ، و خیلی از کارها به واسطه بی نظمی و کم دقتی کارکنان فراموش می‌شوند ، یک سیستم گردش کار می‌تواند کارهای تکراری را به صورت مکانیزه و خودکار انجام دهد ، و وظایف را به صورت منظم در سبد کاری پرسنل قرار دهد. مدیر با استفاده از تجربه خود چرخه های کاری مختلفی را با استفاده از ابزارهای طراحی گردش کار می‌سازد و سیستم CRM بر اساس این روند ها جریان کاری را خودکار می‌کند. نحوه شروع فرایندها ، وظایف پرسنل در هر مرحله و زمان انجام کارها می‌تواند از قبل تعیین شوند. کارهایی نظیر ارسال ایمیل و یا پیامک به صورت خودکار توسط سیستم گردش کار CRM انجام می‌شوند. گردش کارها می‌توانند بدون دخالت پرسنل صرفا توسط سیستم CRM اجرا شوند و کارهای مختلف را به صورت خودکار به دقت انجام دهند.

فرم ساز و سفارشی سازی سیستم

کسب و کارهای مختلف بر اساس نوع و نحوه کار خود نیازمندی های نرم افزاری متنوعی دارند ، نرم افزار CRM فارسیکام یک پلتفرم قابل شخصی سازی است و میتواند با هر نوع کسب و کاری تطبیق داده شود. سیستم فرم ساز نرم افزار به شما امکان میدهد بر اساس نیاز خود هر نوع فرم با هر ویژگی طراحی و مورد استفاده قرار دهید. فرمهایی با انواع فیلدها ، قالبندی ها ، امکانات شرط گذاری روی فیلدها ، سیستم گزارش گیری از اطلاعات ثبت شده و دهها امکان دیگر . قابلیت اشتراک گذاری فرمهای ساخته شده این امکان را فراهم میکند تا فرم را در سایت خود نمایش دهید و یک کانال ثبت اطلاعات از وب سایت خود به نرم افزار CRM برقرار کنید ، همچنین فرمهای ساخته شده میتوانند به صورت مستقل در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند . همچنین از امکانات پرداخت در فرمها نیز میتوانید استفاده کنید .

فرم ساز

گزارش ساز و تحلیل های آماری

نرم افزار CRM می‌تواند مدل تصمیم گیری سازمان شما را از یک سبک احساسی به یک سبک داده محور تغییر دهد. داده های بیشماری که در نرم افزار CRM از طریق کانالهای مختلف جمع آوری شده است می‌تواند خوراک مناسبی برای ایجاد گزارشات مفید باشد تا تصمیم گیری های مهم بر اساس آنها صورت گیرد.قدرت تحلیلی که از گزارش ساز نرم افزار CRM ایجاد می‌شود یک مزیت رقابتی اساسی برای شما ایجاد می‌کند. گزارشات لیستی و نموداری در بخشهای مختلف نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد ، در بخش مشتریان و فرم ساز می‌توانید بر اساس گروههای ، تگها و فیلدهای مختلف فیلترهای متنوعی برای گزارش گیری ایجاد کنید. علاوه بر اینها گزارش ساز این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از ارتباط جداول بانک اطلاعاتی گزارشات پیچیده ایجاد کرد .

گزارش ساز

مدیریت تماسهای تلفنی

تماسهای تلفنی در تمام کسب و کارها اهمیت دارند ، اینکه بدانید چه کسی با شما تماس گرفته است در نحوه پاسخگویی و سرعت عمل شما بسیار مهم است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام با انواع مراکز تلفنی سازگار است ، از سیستمهای ویپ مبتنی بر استریسک گرفته تا خطوط تلفن و سانترالهای معمولی . لاگ تماسها در پرونده مشتری در دسترس است و شما با یک نگاه اجمالی به سوابق مشتری از آخرین تماسهای او مطلع خواهید شد.

نمایش کالر آیدی

CRM روی موبایل

استفاده گسترده از موبایلهای هوشمند موجب شده است تا کارکنان در حال حرکت و یا خارج از محیط کار از طریق آن بتوانند کارهای خود در CRM را انجام دهند ، بسیار اهمیت دارد که نرم افزار CRM روی موبایل قابل استفاده باشد . نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام دارای نسخه های اندروید و IOS است. و به راحتی بخشهای مختلف نرم افزار از جمله اطلاعات مشتریان و سوابق آنها ، ایمیلها و پیامکها و رویدادها قابل مشاهده و استفاده است .

نسخه موبایلی CRM